Verbundi
Forum jest aktualnie zamknięte. dziękujemy wszystkim za wspólną grę.

Identyfikatory

Go down

Identyfikatory

Pisanie by Admin on Wto Sty 19, 2016 10:46 pmJako,że Verbundi jest stolicą planety, władze miasta musiały zadbać nie tylko o zapewnienie bezpieczeństwa każdemu obywatelowi miasta, ale również znaleźć sposób weryfikacji jednostek w tłumie.  Kwestia była niezmiernie ważna, ponieważ w razie zamachu lub zaginięcia  system pozwalałby nie tylko odnaleźć delikwenta, ale w przyszłości zapobiec podobnym sytuacjom. Po debatach zdecydowano się użyć elektronicznych tatuaży.

Elektroniczny tatuaż domyślnie otrzymuje każda postać po zaakceptowaniu Kp. Fabularnie nie trzeba nigdzie chodzić i wypełniać kolejnej papierologi. Również miejsce na ciele postaci pozostawiamy otwartą kwestia, chociaż polecamy umieszczać go gdzieś w dogodnym miejscu.
Standardowy tatuaż ma wzór podobny do tego na obrazku. Jest to koło, oraz kod zamknięty w ośmiokącie. Cyfra oznacza datę rejestracji, natomiast linie kodu są jak odciski palców: u każdej osoby układają się inaczej i nie ma dwóch identycznych. Tatuaż przechowuje podstawowe informacje takie jak:
- Imię i nazwisko ziemskie
- Wiek oraz rasę
- Pełne dane osobowe wraz z planetą w przypadku obcej rasy
- Posiadane moce`
- środki pieniężne wraz z numerem bankowym
- Aktualny adres zameldowania
- Dane medyczne takie jak grupa krwi, choroby czy przebyte operacje, do okresu 3 lat
- Cechy charakterystyczne dla danego osobnika

Tatuaż w pełni zastępuje plastikowy dowód osobisty, jet także alternatywą dla kart kredytowych, chociaż nie wypiera ich całkowicie. Często jest też wymagany przy transakcjach bezgotówkowych. a w szkołach zastępuje tradycyjny dziennik z ocenami. Mówiąc krótko jest niezbędny do codziennego funkcjonowania w mieście.
Tatuaż nie potrzebuje zasilania, wykorzystuje naturalne przewodnictwo skóry do wysyłania i odbierania  danych na niewielkiej odległości. Aby sczytać z niego dane potrzebny jest specjalny czytnik: wystarczy go zeskanować z bliskiej odległości.

W przypadku zniszczenia lub uszkodzenia tatuażu, obowiązkiem obywatela jest zgłoszenie się do kapituło w celu jego naprawy lub nabyciu nowego. W innym wypadku konsekwencje mogą być nieprzyjemne.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 201
Join date : 22/08/2015

Zobacz profil autora http://verbundi.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry


 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach