Verbundi
Forum jest aktualnie zamknięte. dziękujemy wszystkim za wspólną grę.

Realia forum + mapka

Go down

Realia forum + mapka

Pisanie by Admin on Pią Wrz 11, 2015 2:38 pm

kliknij aby powiększyć


ARCHITEKTURA MIASTA
Verbundi to stosunkowo młode miasto założone w latach 80 XX wieku. Położone jest ono na sztucznej zbudowanej wyspie, która leży na Oceanie Atlantyckim  gdzieś w połowie drogi od W.Brytani, Francji i Portugali. Rzeźba terenu to w większości obszary nizinne  na południu przechodzące w wyżyny i strome klify. Linia brzegowa jest średnio rozwinięta.  Większość wyspy nie jest zamieszkała,  ale wraz z rozwojem miasta sytuacja z roku na rok ulega zmianie. Miasto służy za polityczną, kulturalną i finansową stolicę galaktycznej i miedzy wymiarowej społeczności. Większość ras ma swoich przedstawicieli w Kapitolu które tworzy serce miasta i jest ośrodkiem władzy. Sam Kapitol składa się z trzech pierścieni
Pierścień zewnętrzny który odwiedzają zwyczajni obywatele i gdzie są rejestrowani.
Pierścień środkowy przeznaczony dla różnych polityków niższego szczebla oraz ich rodzin.
Pierścień wewnętrzny w którym urzędują politycy wyższego szczebla oraz rada miasta.

Zabudowa miasta jest różna, od możliwości w latach 90 ubiegłego wieku, po najnowocześniejsze rozwiązania. Nie ma tutaj starego budownictwa czy kamienic z lat 40 czy innych tego typu obiektów. Wyjątkiem sa budowle stylizowane na tamte czasy.  Najwyższe wieżowce mają wbudowane lądowiska, ponieważ czasem nad centrum można zobaczyć statki innych ras. Można jednak wyróżnić 7 poszczególnych dzielnic, które różnią się od siebie w znaczącym stopniu. Kilka zdań o każdej z nich można poczytać na stroneie głównej forum, po najechaniu kursorem na obrazek.

TECHNOLOGIA
Miasto korzysta ze źródeł energii tradycyjnych jak i tych odnawialnych. Nie ma tu obcej technologi, przynajmniej nie na skalę komercyjną, Rozwój rodzimej technologi jest taki sam jak w XXI wieku. Istnieją drukarki 3D, nowoczesne bronie, medycyna może już dość sporo, jednak jeżeli chodzi o podój kosmosu.... Cóż jeszcze daleka droga przed nami. Niemniej ludzkości udało się założyć już bazę na srebrnym globie i powoli trwa proces wytwarzania atmosfery na Marsie. Jednak zanim człowiek założy kolonię na czerwonej planecie miną jeszcze długie dekady.
Wszelkie podróże do innych wymiarów czy na inne planety odbywa się poprzez wymiar nazywany Nasgardem. Tam można użyć portali by gdzieś się przenieść, lub wypożyczyć statek innych ras. Oczywiście za odpowiednią opłatą.


PIENIĄDZE I EKONOMIA
Na forum oficjalnym środkiem płatniczym jest euro. W razie potrzeby walutę można wymienić w kantorach tych na terenie miasta jak i w lokacji startowej w alternatywnym wymiarze. Nie ma tu jednej konkretnej i uniwersalnej waluty, ponieważ każda z ras ma swoje zwyczaje, a i ludzkość nie ma jeszcze wystarczająco wysokiego statusu by mogła wprowadzić na rynek swoja własną walutę.
Miasto pod względem ekonomii rozwija się całkiem dobrze. Położone  przy jednym z głównych szlaków morskich jego port odwiedza sporo statków handlowych. Sporą uwagę przykłada się także do produkcji żywności. okoliczne farmy położone na wyspie dostarczają mieszkańcom świeżą żywność. Jej jakość jest różnorodna od małych lokalnych rolników, po wielkie zakłady przemysłowe.

SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA
Bezpieczeństwa miasta pilnuje nie tylko policja, która de facto działa na wzór włoskiej policji dzieląc się na dwie współpracujące ze sobą grupy. Na terenie Verbundi działa wiele firm ochroniarskich które pilnują nie tylko prywatnych siedzib czy klubów nocnych, ale też konkretnych dzielnic. Na przykład w porcie można natknąć się na jednostkę o nazwie „Veritus“ która składa się z członków 4 różnych firm ochroniarskich. Jest top jedyny taki twór i powstał on w ramach eksperymentu, testy tej jednostki trwają nadal.  
Ponad to specjalna grupą uderzeniową dysponuje policja, do ochrony kapitolu zatrudniono wojskową jednostkę o nazwie „Psy Wojny“. Ponad to wojsko jak i przedstawiciele władzy mają do dyspozycji kilka elitarnych jednostek, wyspecjalizowanych do wykonywania konkretnych zadań, a o których zwykły Kowalski nie ma pojęcia.
Rekrutacje do danych służb odbywaj się zazwyczaj poprzez odpowiednie szkoły, lub punkty, rzadziej kandydaci są wybierani spośród tłumu, tutaj jednak trzeba wykazać się już pewnymi zdolnościami. Jednostki elitarne mają własny zamknięty system rekrutacji.

STATUS
Verbundi od samego początku działa niezależnie. Nie jest związane z żadną organizacją, Unia Europejską, NATO czy ONZ. Założenie to istnieje od początku projektu i jest podtrzymywane do dnia obecnego. Miasto nie należy tez oficjalnie do żadnego państwa, natomiast zamieszkać w nim może każdy. Oczywiście po wstępnej weryfikacji. Głównym językiem jest tu język Angielski.  Również tutaj w mieście istnieje jeden jedyny portal prowadzący do innego wymiaru, więc poniekąd miasto pełni rolę strażnika wrót. Aby nie zagrażać mieszkańcom Ziemi stworzono traktat bezpieczeństwa. Traktat obowiązuje na całej planecie, nie tylko na terenie miasta.

#1
Po pierwsze Istnieje zakaz wykorzystywania obcej technologii w celach komercyjnych.
Telchnologię obcego pochodzenia można wykorzystać tylko we własnym zakresie i na własną odpowiedzialność. Kopiowanie rozwiązań tylko za wiedzą i zgodą ich twórców, patent rzeczą świętą.

#2
Po drugie istnieje bezwzględny zakaz sprowadzania na ziemie broni masowego rażenia. Tym bardziej zdolnej zniszczyć całe miasto, kontynent czy nawet całą planetę. Naruszenie tego punktu jest surowo karane, wliczając w to przedstawicieli całej rasy.

#3
W miejscach publicznych należy przyjąć ludzki wygląd.
Ma to ułatwić poruszanie sie po mieście oraz korzystanie z jego rozwiązań. łagodzi tez różne konflikty międzyrasowe. Niewielkie odstępstwa od wyglądu są dopuszczalne. W domach lub w mniej uczęszczanych miejscach można wrócić do swojej oryginalnej formy.


________
Mapka została wykonana na potrzeby forum.
avatar
Admin
Admin

Liczba postów : 201
Join date : 22/08/2015

Zobacz profil autora http://verbundi.forumpolish.com

Powrót do góry Go down

Powrót do góry

- Similar topics

 
Permissions in this forum:
Nie możesz odpowiadać w tematach